Jump to content
Illinois Marching Online

Recommended Posts

Friday

10:30 Francis Howell Central H.S., MO
10:45 Parkway Central H.S., MO
11:00 McCracken County H.S., KY
11:15 Collinsville H.S., IL
11:30 Bentonville H.S., AR
11:45 Fort Zumwalt West H.S., MO
12:00 Bellevue West H.S., NE
12:15 Alton H.S., IL

12:30 Break

Judge Panel 1
01:00 Oakville H.S., MO
01:15 David H. Hickman H.S., MO
01:30 Liberty H.S., CO
01:45 East Peoria Community H.S., IL
02:00 Washington H.S., MO
02:15 Triad H.S., IL
02:30 Hernando H.S., MS
02:45 Providence Catholic H.S., IL
03:00 Granite City H.S., IL
03:15 Highland H.S., IL
03:30 Monticello H.S., IL
03:45 Normal H.S., IL
04:00 Wentzville Holt H.S., MO

04:15 Break

Judge Panel 2
04:30 Francis Howell H.S., MO
04:45 Marquette H.S., MO
05:00 Francis Howell North H.S., MO
05:15 Timberland H.S., MO
05:30 Mascoutah H.S., IL
05:45 O'Fallon Township H.S., IL
06:00 Rockwood Summit H.S., MO
06:15 Northwest H.S., MO
06:30 Fort Zumwalt North H.S., MO

06:45 Break

Judge Panel 1
07:30 Lafayette H.S., MO
07:45 Belleville East H.S., IL
08:00 Lindbergh H.S., MO
08:15 Grain Valley H.S., MO
08:30 Air Academy H.S., CO
08:45 Kickapoo H.S., MO
09:00 Union H.S., OK
09:15 Bellevue East H.S., NE
09:30 Blue Springs H.S., MO
 

Saturday Prelims Schedule


Judge Panel 2
07:15 Dixie Heights H.S., KY
07:30 Nixa H.S., MO
07:45 Camdenton H.S., MO
08:00 Washington H.S., OK
08:15 Bartlesville H.S., OK
08:30 Coppell H.S., TX
08:45 Hollister H.S., MO
09:00 Neosho H.S., MO
09:15 Bixby H.S., OK

09:30 Break

Judge Panel 1
09:45 Lake Travis H.S., TX
10:00 L.D. Bell H.S., TX
10:15 Haltom H.S., TX
10:30 Rosemount H.S., MN
10:45 Stephen F. Austin H.S., TX
11:00 Bentonville West H.S., AR
11:15 Millard North H.S., NE
11:30 Carroll H.S., TX
11:45 Mahomet-Seymour H.S., IL
12:00 Jenks H.S., OK
12:15 Lincoln H.S., SD
12:30 Siegel H.S., TN

12:45 Break

Judge Panel 2
01:15 Willard H.S., MO
01:30 Trinity H.S., TX
01:45 Choctaw H.S., OK
02:00 Union City H.S., TN
02:15 Cedar Rapids Prairie H.S., IA
02:30 Jefferson City H.S., MO
02:45 DeSoto Central H.S., MS
03:00 Franklin H.S., TN
03:15 Broken Arrow H.S., OK

03:45 Prelims Awards Ceremony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here is what I am thinking for Finals

1. Broken Arrow, OK
2. Blue Springs, MO 
3. LD Bell, TX 
4. Jenks, OK 
5. Coppel, TX
6. Franklin, TN 
7. O'Fallon Township, IL
8. Haltom, TX
9. Bixby, OK
10. Union, OK 
11. Rosemount, MN
12. Bentonville, AR
13. Lincoln, SD
14. Air Academy, CO 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×